Avtor: Objavljeno: 28. 11. 2020

SLIŠIM TE - Teden KARITAS!

Geslo letošnjega tedna Karitas “SLIŠIM TE“ je dobrodošla spodbuda pri našem vsakodnevnem sporazumevanju ter nepogrešljiva osnova za našo pomoč bližnjim v različnih potrebah. Kako pomenljiv je ta naslov, še posebno v letošnjem letu.

Teden Karitas, ki ga zaključujemo z današnjo nedeljo, je vsako leto praznik dobrote ter klic k dobrodelnosti, konkretni pomoči in odprtemu srcu. Letos ima še posebej pomenljivo geslo: “Slišim te!“, ki vsakemu izmed nas postavlja izziv:

Kolikokrat poslušam svoje bližnje, naj bo to v družini, med sosedi, v šoli, na delovnem mestu, v župniji ali širši skupnosti? Ali zares slišim, kaj mi bližnji želi sporočiti?“

V življenju se srečujemo z mnogimi težkimi situacijami in odnosi, kjer se nesporazumi kopičijo in se kar ne razrešijo. Pomislimo koliko lažje nam je, če se lahko pogovorimo z zaupanja vrednim človekom, ki nas sliši, ki nam da čutiti, da v stiski nismo sami.

Slišati bližnjega pomeni, da ga zaznam v vsem njegovem bistvu, kljub temu, da se morda z njim ne strinjam.

Vsi rabimo slišnost, varnost in povezanost. Kako pomembno je za odnose, da znamo prav poslušati in slišati pomembno. Vse to vodi v dejanja ljubezni, ki so Karitas in živa Cerkev.

Zaradi pandemije je letošnji teden Karitas programsko okrnjen, kar pa ne pomeni, da je zmanjšan njegov pomen. Še več, pravzaprav je spodbuda, da v tej krizi slišimo klic stiske posameznikov in družin, ki so se zaradi virusa posredno znašli v še večji preizkušnji in revščini.

Iskrena hvala za vsak vaš dar, ki ga boste ali ste ga že namenili za ljudi, ki našo pomoč potrebujejo.

Sodelavke in sodelavci Karitas