Misijon 2018

Od petka 5. oktobra do nedelje 14. oktobra bo v naši župniji potekal misijon ob 900 letnici župnije. Vodili ga bodo trije jezuiti: p. Milan Bizant, p. Primož Jakop in p. Marjan Kokalj. Misijon nosi naslov Adam, kje si, Eva, kje si? s čimer misijonarji želijo povabiti k človeškemu izvoru, temeljnih izzivih za človeka in obnovitvi zgodovine odrešenja. Vodilo nam bo prvi teden duhovnih vaj sv. Ignacija, ki nas jezuite močno zaznamujejo. Pri mašah bodo pri pridigah nagovori na določeno temo, po maši pa srečanja v pastoralnem domu, usmerjena na določeno kategorijo ljudi, kar pa je seveda vedno odprto za vse. Na ta srečanja bodo vabljeni posebni gostje, ki bodo spregovorili omenjeni skupini. Pri mašah v Vodicah bo tudi spovedovanje. Vzporedno s programom bo mogoče opravljati tudi osebne duhovne vaje v vsakdanjem življenju, povabiti misijonarje na dom ali v službo med sodelavce, se dogovoriti za osebni pogovor ali spoved izven programa. Kontakti misijonarjev bodo objavljeni naknadno. Dogajanje boste lahko spremljali tudi na spletni strani župnije.